Alpinia Institute

ANTICARIA SPREY JEL

75 ml

Ürün Faydaları

Kaşıntılı deri sorunları için bitkisel sprey.

Böcek sokması, atopik dermatit gibi kaşıntılı deri sorunlarında antibakteriyel, antioksidan ve kaşıntı giderici bitkisel içerikleriyle ve cildi nemlendirerek kaşıntı hissinin azaltılmasına yardımcı olur.

Jel sprey teknolojisi, kullanım kolaylığı sağlanmasının yanı sıra, ciltte bir bariyer oluşturarak ürünün etki süresini uzatır.

Etken Madde

Fumaria officinalis ekstresi (Şahtere Otu), içeriği polifenolik bileşikler sayesinde kazandığı antibakteriyel, antioksidan özellikleri ile cildi yatıştırıp kaşıntı hissini azaltmaya destek olur.

İçindekiler

Fumaria officinalis (Şahtere Otu) ekstresi, Matricaria recutita (Papatya), Mentha piperita (Nane yağı), Gül suyu, Gliserin.

Kullanım Talimatları

Kaşınan bölgenin üzerine 10-20 cm mesafeden püskürtünüz. Elinizle kaşınan bölgeye nazikçe yayınız. İlk püskürtmede sıvı halde olan sprey, cildinize temas ettikten sonra jelleşmeye başlayacaktır.

Yüz ve vücut kullanımına uygundur.

İstenilen sıklıkta kullanılabilir.

Alpinia Institute

GENEL BAKIŞ


Fumaria officinalis ekstresi

İçeriğindeki polifenolik bileşikler sayesinde kazandığı antibakteriyel, antioksidan özellikleri ile cildi yatıştırıp kaşıntı hissini azaltmaya destek olur.

Papatya yağı

Antipururitik (kaşıntı gideren) ve antialerjik özellikleri ile cildi yatıştırır ve nemlendirir.

Nane yağı

Serinletici etkisi ile kaşıntının sebep olduğu batma hissinin azalmasına katkıda bulunur.

Gül suyu

Antioksidan, antibakteriyel ve antienflamatuardır. Cildi yatıştırmaya ve nemlendirmeye yardımcı olur.

Gliserin

Cildin nemini geri kazanmasını sağlar.

Paraben, silikon, zararlı sentetik kimyasallar, SLS ve SLES, renklendirici, parafin İÇERMEZ. %100 doğal olarak formüle edilmiştir.

Aqua, Poloxamer 407, Glycerin, Mentha Piperita Oil, Fumaria Officinalis Extract, Rosa Damascena Flower Water, Ethylhexylglycerin, Phenoxyethanol.

25°C altındaki oda sıcaklığında, serin ve kuru yerde saklayınız.

AROMATİK YAĞLARIN ISITICI ETKİSİNDEN DOLAYI YÜZÜNÜZE VE VÜCUDUNUZUN HASSAS YERLERİNE TEMAS ETTİRMEYİNİZ.

Haricen kullanılır. Göz ile temasından kaçının. Göz ile temas etmesi durumunda bol su ile yıkayınız.

Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayınız. Kullanım öncesi, dirseğinizin içinde az bir miktar uygulayarak alerjik reaksiyon göstermediğinden emin olun. İçeriğindeki maddelere karşı alerjisi olan kişilerce kullanılmaması önerilir.