Anasayfa

Geçmişten Geleceğe Uzanan
Bir Sağlık Yolculuğu

Doğanın binlerce yıllık bilgeliği ve modern bilimin ileri teknolojisi sağlık yolunda bir araya geliyor.

Sağlıklı Yaşam Yolculuğunuz
Burada Başlıyor…

Alpinia Institute, insanlığın tabiata dair eski çağlardan gelen bilgeliğini ve bitkilerle tedavi yaklaşımlarını; çağdaş teknolojik yöntemlerin ve bilimsel araştırmaların gücünü de yanına alarak geliştirmek ve insanlara daha sağlıklı bir yaşam sunmak amacıyla 2008’de İsviçre’de kurulmuştur.

İnsanı Merkeze Alan Bir Felsefe

Doğadan ilham alıp bilimin gücünü kullanarak tabiatın medikal hazineleri olan bitkileri insan sağlığı için nasıl işleyeceğini bulmaya odaklanan Alpinia Institute, insanlık için yeni tedavi kaynakları aramayı da kendine görev edinmiştir.

İsviçre’den Türkiye’ye Uzanan
bir Enstitü Hikayesi

2008’den beri İsviçre’deki Ar-Ge merkezlerinde yaptığı araştırmalar ve Avrupa’nın saygın üniversite ve kuruluşlarıyla gerçekleştirdiği klinik çalışmalar ile bugünkü saygın konumuna ulaşan Alpinia Institute, 2021 yılından beri Ar-Ge çalışmalarına ve tüm faaliyetlerine Türkiye’de devam etmektedir.

İsviçre mirasını Anadolu coğrafyasının zengin bitki florası ve Osmanlı tıbbından gelen zengin deneyim ile harmanlamış, bu bilgi ve deneyimi Istanbul’da kurulu modern ve kapsamlı laboratuvarlarına ve operasyon merkezine taşımıştır.

Doğanın Sağlığı,
Bilimin Gücü

Binyıllardır insanlar tarafından şifa aracı olarak kullanılan bitkisel özleri doğadan alıp bilimsel çalışmalarla destekleyerek sunan Alpinia Institute, İstanbul Sağlık Bilimleri Üniversitesi bünyesinde yer alan Teknopol A.Ş.’de, bitkisel ekstre, formülasyon ve analitik geliştirme laboratuvar arını da kapsayan bir Ar-Ge Merkezi kurmuştur. Bezmialem Üniversitesi Fitoterapi Araştırma ve Uygulama Merkezi ve Medipol Üniversitesi Tıp Tarihi Bölümü ile iş birliği içinde çalışmaktadır.

Geniş Ürün Yelpazesi

Alpinia Institute, farklı cilt tiplerine ve ihtiyaçlara göre özelleştirilmiş cilt sağlığı ve bakımı ürünlerinin yanı sıra tabletleriyle de kireçlenme, romatizmal hastalıklar gibi sebeplerle eklem sorunları yaşayan hastalara rahatlık ve hareket özgürlüğü sağlamaya yardımcı olur.

Klinik çalışmalarla etkinliği gösterilmiş çeşitli bitki ekstrelerini farklı ihtiyaç ara yönelik geliştirerek ürettiği sedef, egzama, gül hastalığı ile atopik ve seboreik dermatit hastaları ve akneye meyilli ciltler gibi özel ihtiyaçları olan bireylere de uygun yaklaşık 10 farklı cilt sağlığı ve bakımı ürünü bulunmaktadır. Ayrıca Boswellia Serrata reçinesi içeren tabletleriyle eklem sağlığının iyileştirilmesine katkıda bulunurken, bu bitkisel gıda takviyesi ile sedef, egzama, kanser, astım, MS, IBS, beyin tümörü, ödem, serebral ödem, Alzheimer, ülseratif kolit ve Crohn hastalığı gibi kronik hastalıkların destek tedavisine yönelik çalışmalara da tam hızla devam edilmektedir.

Sağlıklı Yaşam Yolculuğunuz Burada Başlıyor…

Alpinia Institute, insanlığın tabiata dair eski çağlardan gelen bilgeliğini ve bitkilerle tedavi yaklaşımlarını; çağdaş teknolojik yöntemlerin ve bilimsel araştırmaların gücünü de yanına alarak geliştirmek ve insanlara daha sağlıklı bir yaşam sunmak amacıyla 2008’de Isviçre’de kurulmuştur.

2024 ALPINIA INSTITUTE